Комментарии

 • ПОИМЁННЫЕ АЛФАВИТНЫЕ СПИСКИ ЭКИПАЖА КАНОНЕРСКОЙ ЛОДКИ «ВЕРНЫЙ» ПИНСКОЙ ВОЕННОЙ ФЛОТИЛИИ НА ПЕРИОД С 22.06. ПО 25.08.1941 ГОДА
  10.05.2015 14:13
  добрый день,а можно узнать место захоронения кузерина ...

  Подробнее...

   
 • Истрико-географическая экспедиция на родину матроса Петра Кошки в село Ометинцы Немировского района Винницкой области
  17.03.2014 19:21
  Доброго дня! Хоча враховуючи події які відбуваються ...

  Подробнее...

Наши партнеры

САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО
Фордевинд
САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО

4 червня 2016 року проведено історико-географічну експедицію на місце загибелі командувача Південно-Західним фронтом генерал-полковника Кирпоноса М.П. (Урочище Шумейкове Лохвицького району Полтавської області)

      4 червня 2016 р. членами громадської організації «Київське військово-історичне товариство», Українського фонду пошуку «Пам'ять» та відділом пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ, була проведена історико-географічна експедиція в район урочища Шумейкове біля села Дрюківщина Лохвицького району та села Городище Чорнухінського району Полтавської області. Експедиція була приурочена  до 75-річчя початку Київської стратегічної оборонної операції (7 липня-26 вересня 1941 р.).

      Київська стратегічна оборонна операція надовго скувала німецько-фашистські війська в районі Києва. Але вже у вересні німецьким танковим клинам з півночі і з півдня вдалося прорвати оборону радянських військ і замкнути в районі Лохвиці кільце оточення Південно-Західного фронту, яким командував Герой Радянського Союзу генерал-полковник Михайло Петрович Кирпонос.

     18 вересня 1941 р. командування Південно-Західного фронту отримало наказ виводити війська з оточення. Але здійснити розроблений план не вдалося. Відступаючим військам не вистачало пального і боєприпасів. Порушилося управління військами: було втрачено зв'язок з арміями і корпусами фронту.

      Вранці 19 вересня 1941 р. штабна колона Південно-Західного фронту увійшла в село Городище. У цьому селі в одній із селянських хат відбулося останнє засідання Військової ради фронту, на якому було поставлено завдання по виходу з оточення. До 7 години ранку 20 вересня 1941 р. штабна колона розташувалася в урочищі Шумейкове в районі хутора Дрюківщина, в 15 км. від м. Лохвиця. Там їх оточили гітлерівці. На заклики здатися оточені відповідали вогнем. Протриматися під безперервним обстрілом вдалося недовго. Був смертельно поранений командувач фронтом М.П. Кирпонос. Загинули члени Військової Ради фронту: М.О. Бурмистренко, дивізійний комісар Є.П. Риков, начальник штабу фронту генерал-майор В.І. Тупиків. Всього в урочищі Шумейкове загинуло близько 800 бійців і командирів.

      З тих пір пройшло сімдесят п'ять років. На узліссі урочища Шумейкове поблизу тепер уже села Дрюківщина Лохвицького району, на місці, де 20 вересня 1941 р. загинуло командування Південно-Західного фронту, височіє величний монумент на честь загиблих. Меморіальний комплекс був урочисто відкритий 18 вересня 1976 р. Автори - скульптори А.Ю. Білостоцький і В.П. Вінайкін, архітектори Т.Г. Довженко і К.О. Сидоров.

      Біля підніжжя стели - гранітна брила з написом: «У цьому урочищі 800 воїнів Південно-Західного фронту на чолі з командувачем Західного фронту генерал-полковником М.П. Кирпоносом, членом Військової Ради фронту, М.О. Бурмистренком, членом Військової Ради фронту, дивізійним комісаром Є.П. Риковим і начальником штабу фронту генерал-майором В.І. Тупиковим 20 вересня 1941 р. прийняли бій з переважаючими силами німецько-фашистських загарбників. Славні воїни три доби вели нерівний бій, майже всі загинули, до кінця виконавши свій священний обов'язок перед Батьківщиною».

 

       Вічна слава полеглим героям!

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Поиск

Статистика