Комментарии

  • Экспедиция на место расположения ставки германского верховного командования «Верфольф» (Вооруженный волк) в район села Стрижавка, Винницкой области
    21.04.2016 20:40
    " Строительство длилось с осени 1941 г" - а зачем?

    Подробнее...

     
  • ПОИМЁННЫЕ АЛФАВИТНЫЕ СПИСКИ ЭКИПАЖА КАНОНЕРСКОЙ ЛОДКИ «ВЕРНЫЙ» ПИНСКОЙ ВОЕННОЙ ФЛОТИЛИИ НА ПЕРИОД С 22.06. ПО 25.08.1941 ГОДА
    08.03.2016 14:20
    Сын Осетрова Федора Семеновича Командир Б/ч 5 ...

    Подробнее...

Наши партнеры

САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО
Фордевинд
САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО

13.06.2017 р. відвідування військово-братського меморіального комплексу «Лінія Вотан»

13 червня 2017 р. голова ради громадської організації «Київське військово-історичне товариство» Чудновець О.М. разом з громадськими активістами с. Мала Білозерка Мащенком Я.І., Батієм І.О. та Батієм О.І. відвідали військово-братський меморіальний комплекс «Лінія Вотан».

Військово-братський меморіальний комплекс «Лінія Вотан», знаходиться в районі с. Благодатне (до 2016 р. – Чапаєвка, до 1945 р. - Вейнау) Токмацького району Запорізької області. Меморіал, присвячений загиблим під час прориву німецької оборонної лінії «Вотан» восени 1943 р. Тут перепоховані останки воїнів, які загинули на Пришибських висотах під час Другої світової війни. Завдяки праці пошуковців з Токмацького районного військово-історичного пошукового товариства «Вотан», Бердянського військового загону «Полігон» та Мелітопольського військово-пошукового загону «Відродження» знайдено велику кількість останків солдатів, а також військове спорядження, з якого було зроблено частину пам'ятників меморіалу.

Меморіальний комплекс відкритий в 2005 р. за оцінками журналістів і досі не має аналогів в Україні - це підсумок багаторічної пошукової роботи експедицій Асоціації пошукових загонів Запорізької області в рамках проекту «Незакінчена війна»

Кажуть, що тут, на висотах, взяття яких тривало близько 30 днів, щодня гинули більше півтисячі людей. Німці зі своїх позицій бачили наступаючих наших бійців, як на долоні. І з методичною пунктуальністю їх розстрілювали.

Відразу після звільнення прості жінки-колгоспниці збирали на полях тіла наших вояків і ховали їх у братські могили. Залишали таблички. Але в 50-х роках все братські могили раптом разом зрівняли з землею. Місцевим жителям сказали, що поховання перенесли в більш великі спільні братські могили. А насправді владі не сподобалося: мовляв, що це таке через кожні півкілометра чергова братська могила ?!

В останні роки ці поховання стали виявляти пошукові загони, які займаються пошуком останків солдат минулої війни.

На сьогоднішній день меморіал являє собою великий комплекс всіляких будівель, пам'ятників, ділянок зелених насаджень, різних комунікацій і складної системи алейок, доріжок, ступенів, 50 гранітних хрестів і різних стел з іменами загиблих розташувалися на південному схилі так званих Пришибських висот. Центральна експозиція - радянський солдат з похиленою головою, а на бетоні прості слова: «Ми пам'ятаємо про вас».

Пам'ятник у формі зламаного посередині рожевого бутона присвячений 32 дівчатам віком од 17 до 20 років, чиї рештки тут також перепоховані. Дослідники припускають, що дівчата належали до радянського штрафбату, розстріляного тут нацистами в вересні 1943 р.

Всього на меморіалі в Благодатному перепоховано більш ніж 1 050 вояків.

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Поиск

Статистика