Комментарии

 • Презентація 5 грудня 2015 року монографії “Контр-адмірал Степан Максимович Лялько”.
  18.12.2016 13:59
  http://www.fwips.com: http://www.fwips.com

  Подробнее...

   
 • Экспедиция на место расположения ставки германского верховного командования «Верфольф» (Вооруженный волк) в район села Стрижавка, Винницкой области
  21.04.2016 20:40
  " Строительство длилось с осени 1941 г" - а зачем?

  Подробнее...

Наши партнеры

САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО
Фордевинд
САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО

СПУСК НА ВОДУ РІЧКОВОГО БРОНЕКАТЕРА ПРОЕКТУ 58155 «ГЮРЗА-М» (УКРАЇНА)

       11 листопада 2015 р. в Києві на заводі "Ленінська кузня" був спущений на воду перший з серії малий броньований артилерійський катер (МБАК) "Гюрза-М". Церемонія пройшла за участю секретаря РНБО України О.Турчинова, командувача ВМСУ віце-адмірала С. Гайдука, начальника департаменту озброєння ЗСУ генерал-майора М. Шевцова, директора департаменту озброєння і військової техніки ЗСУ Р. Башинського та президента Асоціації «Укрсудпром» В. Лисицького.

       Контракт на його будівництво між ВМС і "Ленінською кузнею" був підписаний рік тому. Бронекатер проекту 58155 ("Гюрза-М") розроблений миколаївським підприємством "Казенний дослідницько-проектний центр кораблебудування".  Він є подальшим розвитком катерів проекту 58150 ("Гюрза"), дві одиниці яких були побудовані "Ленінською кузнею" у 2004 році для прикордонної служби Узбекистану.

       Перші два катера "Гюрза-М" були закладені ще в жовтні 2012 р. Потім проект був заморожений. Новий контракт між міністерством оборони України і заводом "Ленінська кузня" про будівництво двох артилерійських катерів класу "Гюрза" був підписаний в жовтні 2014 р. За словами О. Турчинова, перша "Гюрза" - це початок процесу відновлення виробництва військових кораблів в Україні. "Довгий час тими, хто розвалював наші ЗСУ, хто руйнував сектор безпеки та оборони, цей проект був заморожений. Тільки зараз ми знову відновлюємо виробництво військових кораблів і саме це перший, але важливий, крок по відновленню військового потенціалу ВМС України", - заявив він. 

       Новий катер планується назвати «Акерман» на честь фортеці, що розташована у Білгород-Дністровському районі Одеської області  і його передадуть Державній прикордонній службі для патрулювання кордонів, участі в рятувальних операціях, антипіратській діяльності, припинення незаконної міграції і контрабанди в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну і на річці Дунай, для участі в миротворчих операціях ООН. МБАК класу «Гюрза-М» планується запустити у серійне виробництво для потреб військово-морських сил України. Цей катер відповідає європейським і стандартам НАТО.

 

ХАРАКТЕРИСТИКИ: Водотоннажність - 50,7 тонн; Довжина - 23 м; Ширина - 4,8 м; Осадка - 1,0 м; Силова установка - два дизельні двигуни «САТ 3406Е» компанії «Caterpillar» загальною потужністю 2000 л. с .; Максимальна швидкість ходу - 28 вузлів (52 км/час); Економічна швидкість ходу - 11 вузлів; Дальність плавання - 700 миль; Автономність - 5 діб; Екіпаж - 5 осіб;Катер призначений для виконання завдань в морі і на річці.

 

ОЗБРОЄННЯ: 2 х дистанційно керованих морських бойових модуля БМ-5М.01 «Катран-М» виробництва ДП «Миколаївський ремонтно-механічний завод», що представляють собою варіант бойового модуля БМ-3 «Штурм» для бронетехніки у складі: - 30-мм автоматичну гармату ЗТМ1 - 30-мм автоматичний гранатомет - 7,62-мм кулемет КТ - 2 х ПТУР «Бар'єр» з лазерною системою наведення ПЗРК. Оптико-електронна система управління вогнем.

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Поиск

Статистика