Комментарии

 • Экспедиция на место расположения ставки германского верховного командования «Верфольф» (Вооруженный волк) в район села Стрижавка, Винницкой области
  21.04.2016 20:40
  " Строительство длилось с осени 1941 г" - а зачем?

  Подробнее...

   
 • ПОИМЁННЫЕ АЛФАВИТНЫЕ СПИСКИ ЭКИПАЖА КАНОНЕРСКОЙ ЛОДКИ «ВЕРНЫЙ» ПИНСКОЙ ВОЕННОЙ ФЛОТИЛИИ НА ПЕРИОД С 22.06. ПО 25.08.1941 ГОДА
  08.03.2016 14:20
  Сын Осетрова Федора Семеновича Командир Б/ч 5 ...

  Подробнее...

Наши партнеры

САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО
Фордевинд
САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО

Військово-історичний захід «Шумейкове урочище. 17-18 вересня 2016 року»

     17-18.09.2016 року в урочищі Шумейкове, біля хутора Дрюківщина (15 км від м. Лохвиця), Лохвицького району, Полтавської області пройшла реконструкція легендарного історичного бою Київської оборонної операції осені 1941 року.

      В заходах прийняли участь військово-історичні клуби та групи, з різних міст України, і сусідніх держав Білорусі та Молдови, що реконструюють підрозділи Червоної Армії і Вермахту і підтримують правила проведення заходів, встановлені МГО «Червона Зірка».

Організаторами заходу виступили МГО «Червона Зірка» за підтримки Національного військово-історичного музею України. Учасниками заходів також стали члени громадської організації «Київське військово-історичне товариство». Взяли участь у реконструкції битви, понад 300 бійців-реконструкторів.

       В вересні 1941 року війська Південно-Західного фронту, відходячи з району Києва опинилися повністю оточеними танковими групами Гудеріана і Клейста. Фіналом Київської оборонної операції був бій колони штабу Південно-Західного Фронту в урочищі Шумейкове 20-21 вересня 1941 року. Тут загинув Герой Радянського Союзу, командувач фронтом, генерал-полковник Михайло Петрович Кирпонос. Разом з ним загинули та потрапили в полон сотні командирів і червоноармійців. Лише небагатьом вдалося вижити і вийти з оточення.

Сьогодні, на місці легендарного бою знаходиться величний Меморіальний комплекс, в пам'ять про героїчно загиблих бійців і командирів Південно-Західного Фронту.

 

Дата проведення реконструкції була визначена не випадково. Цей рік об'єднує дві визначні події - 75-та річниця бою в урочищі Шумейкове і 40-річчя відкриття Меморіального комплексу. Починаючи з 1976 року, сюди двічі на рік - 9 травня та 20-21-го вересня з'їжджаються сотні людей. Тому в ці дні Меморіал зібрав понад тисячу учасників реконструкції та глядачів, які приймали участь та спостерігали реконструкцію легендарного бою.

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Поиск

Статистика