Комментарии

  • Экспедиция на место расположения ставки германского верховного командования «Верфольф» (Вооруженный волк) в район села Стрижавка, Винницкой области
    21.04.2016 20:40
    " Строительство длилось с осени 1941 г" - а зачем?

    Подробнее...

     
  • ПОИМЁННЫЕ АЛФАВИТНЫЕ СПИСКИ ЭКИПАЖА КАНОНЕРСКОЙ ЛОДКИ «ВЕРНЫЙ» ПИНСКОЙ ВОЕННОЙ ФЛОТИЛИИ НА ПЕРИОД С 22.06. ПО 25.08.1941 ГОДА
    08.03.2016 14:20
    Сын Осетрова Федора Семеновича Командир Б/ч 5 ...

    Подробнее...

Наши партнеры

САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО
Фордевинд
САЙТ О ЦЕЛЕУСТРЕМЛЁННЫХ ЛЮДЯХ, РАДЕЮЩИХ ЗА СВОЁ ОТЕЧЕСТВО

29 січня 2017 року - День пам'яті героїв Крут

29 січня 2017 р. українці вшанували події кінця січня 1918 р., коли молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху - бій під Крутами.

В цей день всі небайдужі зібрались на цьому святому місці вшанувати пам'ять героїв.

Основними заходами із відзначення пам’ятної дати стало проведення мітингу-реквієму на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут». У рамках заходу було проведено покладання квітів до меморіалу, поминальна литія у пам’ять про загиблих за рідну землю та відтворено військово-історичну реконструкцію бою.

Учасники заходів, серед них були і члени ГО «Київське військово-історичне товариство» мали можливість оглянути об’єкти меморіалу та експозицію про бій під Крутами у контексті Української революції 1917-1921 років, яка розташована у чотирьох музейних вагонах. Цього року один з головних лейтмотивів урочистостей із відзначення подвигу Героїв Крут - вшанування пам’яті бійців АТО, які теж загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

У штабному вагоні (біля паровоза) розташована тематична експозиція, присвячена сучасним героям України, що захищають нашу Вітчизну від російського агресора.

Трагічна загибель молодих українських патріотів під Крутами стала символом героїзму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

    Історична довідка:

День пам'яті героїв Крут. 29 січня 1918 р. на залізничній станції Крути в Чернігівській області 300 молодих старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького разом із бійцями Помічного студентського куреня Січових стрільців, студентами столичних вишів та гімназистами старших класів, захищаючи підступи до Києва, вступили в нерівний бій з п’ятитисячною армією більшовиків під командуванням Михайла Муравйова, яка в числі інших вела наступ на Українську народну республіку.

Точна кількість загиблих студентів офіційно ніде не зафіксована. За свідченнями учасників подій, було вбито понад 250 осіб з української сторони. Відомі імена тільки 28 студентів, яких взяли в полон і розстріляли. Їх тіла пізніше були урочисто перепоховані на Аскольдовій могилі в Києві.

У часи СРСР події під Крутами або замовчувалися, або обростала міфами і здогадками. В основному це звинувачення на адресу Центральної Ради і українського військового командування, які допустили загибель 300 юнкерів і студентів. Але жоден з істориків не написав про те, що бій під Крутами був перемогою, а не поразкою: ціною своїх життів юнкери, студенти і вільні козаки затримали наступ противника на два дні. Це дало можливість придушити в місті повстання більшовиків, не дати противнику з ходу захопити Київ, а також вчасно підписати мирний договір з Німеччиною та її союзниками.

Однак остаточно наступ більшовиків зупинити не вдалося. Скоро Центральна Рада змушена була евакуюватися з Києва. Але перед цим, 22 січня вона видала Четвертий Універсал, в якому повідомляла про створення незалежної української держави.

В 2006 р. на станції Крути відкрили Меморіал пам'яті героїв Крут. Автор меморіалу, Анатолій Гайдамака, представив пам'ятник як насипаний пагорб заввишки сім, на якому встановлено 10-метрова червона колона - копія колон фасаду Червоного корпусу Київського національного університету ім. Т.Шевченка, звідки було більшість увічнених студентів-героїв. Також меморіальний комплекс включає в себе каплицю. Поблизу пам'ятника викопано озерце у формі хреста.

Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 р. Президент України Віктор Ющенко підписав Указ № 15/07 від 29 січня 2007 р. «Про вшанування пам’яті героїв Крут».

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Поиск

Статистика